9 найбільших тенденцій, до яких виробники повинні бути готові

Комментарии · 9 Просмотры

Виробничі організації мають величезні можливості використовувати розумні фабрики та нові технологічні тенденції для збільшення доходів, підвищення безпек?

 
Виробничі організації мають величезні можливості використовувати розумні фабрики та нові технологічні тенденції для збільшення доходів, підвищення безпеки та покращення процесів.
У цій статті ми розглянемо 9 основних технологічних тенденцій, до яких кожна виробнича організація має бути готова – починаючи від сьогодні.
1. Дані, AІ та промисловий Інтернет речей
У майбутньому у нас буде все більше взаємопов’язаних пристроїв Інтернету речей (IoT) для збору даних, і виробничі компанії зможуть використовувати ці дані для покращення своїх процесів. Наприклад, дані, зібрані від датчиків на машинах, можуть допомогти виробникам зрозуміти, як працюють машини, щоб вони могли оптимізувати графіки технічного обслуговування, скоротити час простою машини і навіть передбачити, коли під час виробництва щось піде не так.
2. 5G і граничні обчислення
П’яте покоління технології мобільної мережі передачі даних дозволить виробникам легко підключати свої технології IoT та збирати й обробляти дані в пристроях, таких як розумні машини та датчики.
Пограничні обчислення, які забезпечують більший обсяг збору, обробки та зберігання даних на реальних пристроях, стануть більш поширеними. Навіть сьогодні виробники можуть створювати приватні мережі 5G у своїх приміщеннях, що забезпечить їм надвисоку швидкість передачі даних без потреби в кабелях.
3. Прогнозне обслуговування
Виробничі організації використовуватимуть дані датчиків, щоб виявити, коли машина або деталі можуть вийти з ладу, тому вони вживають профілактичних заходів та ефективніше обслуговують своє обладнання. Прогнозне обслуговування – це не те, що працює лише на абсолютно нових машинах. Наприклад, Siemens навіть використовував датчики технічного обслуговування старих двигунів і трансмісій, і, аналізуючи дані, тепер вони можуть виправити старі машини, перш ніж вони вийдуть з ладу.
4. Цифрові близнюки
Цифровий близнюк — це віртуальне уявлення, яке служить аналогом реального, фізичного процесу або об’єкта. У виробництві цифровий близнюк може бути використаний для створення віртуальної копії обладнання на заводі, щоб працівники могли бачити, як техніка працює в заданих умовах. Або цифрового близнюка можна навіть використовувати для візуалізації та моделювання всього ланцюга поставок.
Генеральний директор Boeing Денніс Мюленбург заявив , що цифрові близнюки можуть стати найбільшим стимулом для підвищення ефективності виробництва протягом наступного десятиліття.
«Ми бачимо такі речі, як покращення якості [запчастин] на 40–50%», — сказав Мюленбург. «Я сподіваюся, що ми зможемо збільшити прибуток з року в рік, незалежно від деяких зовнішніх факторів, через неймовірну здатність, яку ми маємо зараз, впроваджувати якість вперше в наші виробничі системи завдяки новим технологіям».
5. Технологія розширеної реальності
Доповнена та віртуальна реальність відіграватиме все більш важливу роль у виробництві, включаючи покращення дизайну продукції, покращення планування виробництва, доповнення людських здібностей на конвеєрах та забезпечення більш захоплюючого навчання.
Наприклад, на заводі GE у Флориді працівники, які збирають вітряні турбіни, носять окуляри доповненої реальності, які відображають цифрові інструкції щодо того, як правильно встановити деталі. Honeywell виявили, що їхній досвід пасивного навчання насправді не призвів до хорошого збереження знань, тому вони впровадили навчальну програму VR, яка покращила збереження аж на 80%. У міру того, як більше слова поширюється на метавсесвіт , у виробників з’явиться більше можливостей використовувати технологію розширеної реальності.
6. Автоматизація і темні фабрики
Темні фабрики — це повністю автоматизовані майданчики, де виробництво відбувається без прямого втручання людини. У міру розвитку технологій роботів ми побачимо більше таких повністю автоматизованих фабрик.
У більш традиційних виробничих середовищах роботизовані екзоскелети можуть допомогти тим, хто на виробничій лінії, піднімати більш важкі деталі без шкоди для безпеки. У нас також є спільні інтелектуальні роботи або «коботи», які спеціально розроблені для роботи разом з людьми. Nissan вже використовує коботів, щоб допомогти співробітникам встановлювати забірники двигуна.
7. 3D друк та адитивне виробництво
Завдяки технології 3D-друку ми можемо використовувати менше матеріалів і виробляти менше відходів, ніж за допомогою традиційних методів виробництва. 3D-друк також розпочне нову еру персоналізації, оскільки виробники можуть створювати індивідуальну продукцію, не турбуючись про економію масштабу. Швидке створення прототипів також можливе за допомогою технології 3D-друку. Понад 15 років Airbus використовує технологію 3D-друку для локалізованого виробництва на вимогу інструментів, таких як завіси та пристосування.
8. Технологія Web3 і Blockchain
З появою Web3 та технологій розподілених обчислень, таких як блокчейни та NFT, у виробників з’являться можливості краще контролювати ланцюги поставок – і навіть автоматизувати багато транзакцій у своїх ланцюгах поставок. Крім того, багато продуктів, які ми вироблятимемо в майбутньому, будуть продаватися за допомогою NFT. Наприклад, Alfa Romeo вже продає свої автомобілі з супутніми NFT, які підтверджують покупку автомобіля, записують основні дані про транспортний засіб і створюють сертифікат, який можна використовувати для забезпечення належного обслуговування автомобіля.
9. Розумніші, більш стійкі виробничі процеси
Сьогодні існують розумні версії всього, від пилососів до термостатів і унітазів, і тому виробникам потрібно буде постійно досліджувати способи надання клієнтам розумних продуктів, які вони очікують.
Виробники також запропонують більше послуг поряд із популярними продуктами. Наприклад, виробники автомобілів вже пропонують додаткові послуги, такі як технічне обслуговування, зарядка, допомога на дорозі та навіть інформаційно-розважальні пакети.
Все більше клієнтів буде все більше тяжіти до продуктів, які є екологічно чистими, придатними для повторного використання та переробкою по всьому ланцюжку поставок. Ми вже бачимо, що менші, спливаючі фабрики починають замінювати мегафабрики, які виробляють товари далеко, а потім мають розгалужені ланцюги поставок, щоб доставляти продукцію споживачам. Наприклад, британська компанія під назвою Arrivals повністю переосмислила виробництво фургонів для доставки. Менш ніж за шість місяців вони можуть створити менші, гнучкі фабрики, які мають набагато більш впорядковані ланцюги поставок.
Bernard Marr
@biznessboty #biznessboty biznessboty
Комментарии